Mgr. Michaela Dynterová

Známkový zástupce, evropský známkový zástupce

Absolventka Evropského polytechnického institut s.r.o. v oboru Finance a daně a Vyšší odborné školy právní v oboru Komerční právo.

V letech 2012-2014 absolvovala studium na Institutu průmyslově právní výchovy u Úřadu průmyslového vlastnictví ČR.
 
V roce 2020 složila zkoušku patentového zástupce pro oblast ochrany práv na označení a byla zapsána pod číslem 493. Od roku 2021 je zapsána pod číslem 102911 v seznamu evropských zástupců pro ochranné známky a průmyslové vzory vedeném Úřadem Evropské unie pro duševní vlastnictví.

V oblasti průmyslového vlastnictví působí od roku 2015 a do advokátní a patentové kanceláře Všetečka, Zelený, Švorčík a partneři nastoupila v roce 2017.
 
Ve své praxi se specializuje na právo duševního a průmyslového vlastnictví, zejména na ochranné známky, průmyslové vzory (design výrobků), označení původu a zeměpisná označení zboží, dále na zboží padělané, a s tím související jednání se správními orgány, rovněž na autorské právo a práva související, licenční právo a převody technologií, internetové právo a doménové spory, přihlašování patentů v zahraničí a jejich validace, hlídání a platby udržovacích poplatků.

Profesní členství: Komora patentových zástupců ČR
 
Jazykové znalosti: angličtina, němčina